Lezárult az OB1-es bajnokság

Csapatunk lejátszotta a szezon utolsó OB1-es mérkőzését. Habár a találkozónak nem volt tétje, szerettük volna az idényt egy izgalmas meccsel zárni, ami az eredmény alakulását tekintve sikerült is. Felnőtt, és utánpótlás válogatott programok miatt a mai mérkőzésre csapatunk nem tudott teljes kerettel kiállni.

Ellenfelünk két gyors góllal kezdte a mérkőzést, ami kicsit felrázott minket, jobban figyeltünk a védekezésre, így a harmadban több gólt nem kaptunk, de sajnos lőni sem tudtunk.

A második harmadot hasonlóan kezdtük, mint az előzőt, egy újabb gyors góllal 3-ra növelte a Fradi előnyét. Nem sokkal később végre sikerült megtörni gólcsendünket, de nem örülhettünk sokáig, fél perccel később ismét 3 gólos különbség volt az eredményjelzőn. Ezután sikerült csak változtatni a játékunkon, aminek idővel meg is lett az eredménye.

Az utolsó játékrészt sikerült egy gyors góllal kezdenünk, ezzel 4-2-re változtatva az eredményt, innentől végig mi domináltunk a pályán, lehetőséget nem adva a hazai csapatnak. A játék szinte csak a támadó harmadban folyt, de a korongot már csak egyszer tudtuk a kapuba juttatni, így 4-3-as végeredménnyel zárult a meccs.

Elérkeztünk a szezon végéhez

Szombaton 18:45-kor kerül megrendezésre csapatunk utolsó OB1-es mérkőzése, ami egyben a szezon utolsó női mérkőzése is.

A hazai csapat az a Ferencváros lesz, akit legútóbb sikerült 8:2-re legyőznie a lányoknak. A mérkőzésről hiányozni fog több meghatározó játékos is mindkét oldalról, akik az áprilisban megrendezésre kerülő Világbajnokságra készülnek gőzerővel.

A Bajnokság helyezettjei már ismertek, így a holnapi mérkőzésnek nem lesz tétje. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy csapatunk nem tesz meg mindent a győzelemért, csupán egy felszabadultabb, önfeledt játékra számíthatnak a kilátogató szurkolók.

Ezüstérmes csapatunk az OBI-es Bajnokságban

Fordulatos mérkőzést játszott csapatunk ma a Fradi ellen, a végeredmény megegyezik az előzővel, de a játékkép teljesen más volt.

Az első harmadban 5-5 elleni játékban több lehetőségünk lett volna megszerezni a vezetést, azonban a sok kiállításunknak köszönhetően ellenfelünknek is akadtak veszélyes támadásai. A 15. percben egy kettős emberhátrányt is sikerült kivédekeznünk, azonban nem sokkal később az FTC egy egyéni kiugrásból megszerezte a vezetést.

A második játékrész elején gyorsan sikerült egyenlítenünk, ezután viszont nem jöttek a további gólok. A kiállításainkat sikerült visszaszorítanunk, de a Fradi együttesén látszott, hogy mindent megtesz a győzelemért. Oda-vissza játék folyt, de egyik oldal sem tudott eredményes lenni.

Az utolsó 20 percben végre megtört a jég, és elindult a gólzápor. 10 perc alatt sikerült 6 gólt lőnünk, amire egyszer tudott válaszolni a vendég csapat. Az utolsó percben Gasparics Fanni meglőtte ötödik gólját, ezzel beállítva a 8-2-es végeredményt.

Az OB1-es bajnokságban még egy mérkőzést játszik egymás ellen a két együttes, ahol a lányok már teher nélkül játszhatnak, hiszen a mai, és a keddi KMH elleni győzelemmel bebiztosították második helyüket!

Utolsó meccs a KMH ellen

A keddi győzelem után számítottunk rá, hogy a KMH együttese mindent meg fog tenni a győzelemért. A mérkőzés után az edzői stáb úgy döntött, hogy a hazai világbajnokságra készülő játékosok és a nemzeti csapat érdekeit figyelemebe véve pihenőt ad több kulcs játékosnak.

A kezdés után egy emberhátrányos góllal gyorsan meg is szerezte a KMH a vezetést, majd hamar, még az első harmad első felében meg is triplázták előnyüket, amit a második 10 percben még 3 góllal növeltek.

A második játékrészben a hazai csapat ismét 6 gólt tudott szerezni, ám ez nem vette el a csapat kedvét, a mérkőzés állásától függetlenül ugyanolyan keményen hajtottak a lányok, mint a találkozó elején.

A harmadik harmadra sikerült stabilizálni a védekező játékunkat, ezt a játékrészt mindössze 3 kapott góllal zártuk.

Inglis Márton vezetőedző értékelése:
„Lejátszottuk utolsó mérkőzésünket a KMH ellen. Úgy gondolom, nem sok mindent lehet leszűrni egy ilyen mérkőzésből, tetszett azonban, hogy a lányok a megfelelő komolysággal álltak hozzá a találkozóhoz és 60 percen keresztül végig küzdöttek.”

6:4-es győzelem a KMH ellen

Március 19-én kedden került sor a 3. KMH elleni összecsapásra az OB1-es bajnokságban. A decemberben lejátszott két mérkőzés óta csapatunk két új igazolást is bejelentett Gasparics Fanni és Barbora Kežmarská személyében. A két új játékossal erősítve csapatunk új lendülettel vágott neki a még hátralévő meccseknek.

A mérkőzés első góljára viszonylag sokat kellett várni, mely csak az első harmad felénél érkezett. Kreisz Emma és Seregély Mira átadásából Gasparics Fanni volt eredményes, ezzel megszerezve a vezetést a csapatnak. Két perc sem kellett várni, míg Fanni a két lány átadásából másodjára is betalált. A harmad vége előtt a KMH még szépíteni tudott, így 2:1-es állással zárult az első játékrész.

A második harmadra az ellenfél csapata felkészültebben lépett jégre, ezt kihasználva egy emberhátrányos helyzetből sikerült egyenlíteniük. Nem volt sok ideje a lányoknak, gyorsan kellett a válasz, amit előbb Kreisz Emma, majd Gondos Tamara váltott gólra, így ismét csapatunk vezetett 2 gól előnnyel. Egy hazai kiállítást követően, emberelőnyös szituációból azonban Rónai Alexandra talált a kapuba. Több helyzet után végül 8 másodperccel a játékrész vége előtt Seregély Mira góljával 5:3-as állással mehettek pihenni a csapatok.

Következett az utolsó, mindent eldöntő harmad, melyet mindkét csapat nagyon fegyelmezett, gyors játékkal kezdett. Hazai és vendég oldalról is több helyzet maradt ki, amit azán Seregély Mira gólja tört meg az 51. játékpercben. A KMH együttese próbált játékban maradni, de ez a percek teltével ez egyre kevésbé sikerült a csapatnak. Az 58. percben Rónai volt ismét eredményes, de ez a győzelemhez már nem volt elég.

Magabiztos, fegyelmezett játékkal sikerült nyerniük a lányoknak, ma a mi csapatunk bizonyult a jobbnak.

„Végig nagyon jól játszva sikerült megnyernünk a mérkőzést. A szezon során folyamatosan gondunk volt a góllövéssel, viszont ezen a meccsen úgy érzem ez döntött a javunkra, hogy jó döntéseket hoztunk fontos kapu előtti szituációkban és jó százalékban tudtuk kihasználni a helyzeteinket.”

3 OBI-es mérkőzés is vár a héten a lányokra

Ezen a héten sem fognak unatkozni a lányok, 4 mérkőzés is vár rájuk!
Szombatig az OB1 lesz a középpontban, majd vasárnap megkezdődnek az U25-ös bajnokság döntői  ahol 2 győzelemre lesz szükség az FTC csapata ellen az aranyérem megszerzéséhez.
OB1-ben az aranyérem sorsa a lejátszott mérkőzések alapján már eldőlt, a második helyért viszont még nyílt a verseny, így csapatunk számára ez a cél! Kedden lányaink a KMH csapatát fogadja a Kisstadionban 20:45-kor majd nem kell sokat várni a visszavágóra hiszen már csütörtökön sor kerül rá a Tüskesátorban 18:15-ös korongbedobással. Vasárnap sajnos csapatunk szoros mérkőzésen alulmaradt a Fradi csapatával szemben, 5:4-es vereséget szenvedtek, így lesz mit bepótolni szombaton 18:15-kor hazai pályán.
Fontos mérkőzések következnek tehát, és a lányok nagyon számítanak a szurkolók támogatására!

Most a Fradinak sikerült

A múlt heti nagyarányú győzelem után a mai mérkőzésen épphogy, de alulmaradt csapatunk a Fradival szemben. Keretünkben több változás is történt az előző meccshez képest, válogatott csatáraink közül ketten nem tudtak ott lenni, valamint sérülés miatt hátvéd fronton is volt hiányzónk.
Az első játékrészt nem kezdtük jól, egy gyors góllal megszerezte ellenfelünk a vezetést, de hamarosan jött is a válasz a csapatunktól. Nagy lendülettel mentek a lányok, de mindkét oldalról kiállítások tördelték a játékot. A harmad végére, kemény oda-vissza játék után már 3-3-at mutatott az eredményjelző.
A második harmadban a kiállításoké volt a főszerep, ám minden emberelőnyt és emberhátrányt gól nélkül zártunk. Egy kérdéses szituáció után még büntetőlövést is ítéltek a bírók a hazai csapatnak, amit Szigeti Ágnes magabiztosan védett. A gólcsendet végül 2 perccel a harmad vége előtt ellenfelünk törte meg, 4-3-as állással mehettek pihenni lányaink.
Az utolsó játékrészben fokozódott a hangulat, a büntetések száma nem csökkent. A harmad közepén 4 a 4 elleni játékban sikerült egyenlítenünk, ám nem sokkal később a Fradi meglőtte utolsó, egyben győztes gólját. Sajnos az utolsó emberelőnyünk, és aztán kapus lehozatalunk sem volt eredményes, így 5-4-es végeredménnyel ellenfelünk hagyhatta el győztesen a jeget.
Inglis Márton vezetőedző értékelése: Nagyon kiélezett meccset játszottunk a fradival, ahol nüanszok döntötték el a meccset az ellenfél javára. Az egész mérkőzés folyamán, úgy érzem, hogy többet támadtunk viszont a sok támadó harmadbéli fegyelmezetlenség miatt rengeteg kontrát tudott kialakítani az FTC. Gondolok itt eladott korongokra gyenge és pontatlan passzokból, vagy arra, hogy hány lövésünk akadt el a blokkolókban. Viszont most nincs időnk az elmúltakon agyalni, hiszen a héten 3 OB1 meccs vár a csapatra.m

Újra a Fradi ellen

Vasárnap 13:30-kor az FTC Sátras jégpályán kerül megrendezésre a zöld fehérek elleni OB1-es visszavágó. Bizakodva várja csapatunk a mérkőzést, hisz az előző egymás elleni párharcot magabiztosan nyerték a lányok. Természetesen tudja a csapat, hogy önmagában ez még nem elég és vasárnap újból tiszta lappal indul mindkét együttes. Fontos lenne ismét megszerezni a 3 pontot, melyre a hazaiak csapata is pályázik. A visszavágóra  kilátogató szurkolók minden bizonnyal egy izgalmas meccset láthatnak.

Főlényes siker a Fradi ellen

Március 7-én OBI-es csapatunk a szezonban először fogadta az FTC-Telekom együttesét. Ezen a mérkőzésen mutatkozott be először klubunk két új igazolása: Gasparics Fanni és Kezmarska Barbora. Fanni 2 gólpasszal, míg Barbora egy góllal járult hozzá a csapat győzelméhez.

Az első harmad 4. játékpercében csapatunk 2:0-ra vezetett Seregély Mira bravúros duplázásával. Mindkét csapat nagyon hajtott, helyzetek voltak mindkét oldalon, ám a Fradi csapata nem tudta támadásait találatra váltani. Az első játékrészben a kapura lövéseink száma is minket igazolt. Ebben a játékrészben már nem született több gól, így 2:0-ás állással mehettek pihenni a csapatok.

A második harmadban csapatunk higgadtan, tiszta fejjel folytatta mérkőzést. Sikerült azt a játékot játszanunk, amit szerettünk volna és nem hagytuk ellenfelünket érvényesülni. Ebben a játékrészben a Fradi csapata ugyan 2 gólt is szerzett, de nekünk is sikerült 4 találatot érvényesítenünk. Először Kreisz Emma, majd Kezmarska Barbora, 3 perccel később Lörincz Krisztina majd végül Velcek Milica növelte tovább előnyünket.

Az utolsó játékrészben Seregély Mira újabb találatával mesterhármast ért el, Kreisz Emma pedig duplázott, ezzel beállítva a 8:2-es végeredményt.

Nagyon jó meccset játszottunk az FTC csapata ellen, ahol 3 új bemutatkozónk is volt. Gasparics Fanni, Barbora Kezmarska és Tolnai Lili és mindhárman pontot jegyeztek. Mondhatni tökéletesen kezdtük a mérkőzést és gyorsan 2 gólos előnyre tettünk szert. Sokszor szokott hibánk lenni, hogy ilyenkor ráülünk az eredményre és ezzel teret engedünk az ellenfélnek, hogy visszakerüljön a meccsbe. Szerencsére ez ma nem történt meg, hanem végig jól játszva sikerült magabiztos 3 pontot szereznünk. Kiemelném a 3 gólt és 1 asszisztot jegyző Seregély Mirát és a majdnem 95%-kal védő Szigeti Ágit!

Az FTC következik

Csütörtökön kerül megrendezésre az első FTC-Telekom-MAC Marilyn OBI-es párharc.

A lányok már túl vannak két mérkőzésen, melyet a KMH csapatával játszottak.

Egy izgalmas és hajtós meccsel szeretnék jutalmazni csütörtökön a Kisstadionba kilátogató szurkolókat. Korongbedobás: 19:15

Vége a DEBL szezonnak

Szombaton fontos meccsen kaptak ki a lányok, gyenge teljesítménnyel búcsúztatva az idei DEBL bajnokságot.

A mindössze két sorral, és játékos-edzővel érkező Kitzbühel/Kufstein csapata egy szerencsétlenül megpattanó góllal hamar megszerezte a vezetést, de csapatunk hajtott tovább, oda-vissza játék folyt.

A harmad második felében azonban 2 perc alatt 2 gólt kaptunk, ami megtörte a lendületet. A szünetben sem sikerült rendezni sorainkat, nem tudtuk azt a szervezett játékot hozni, amire szükség lett volna. Ellenfelünk emberhátrányból is betalált, ami az ő önbizalmukat tovább növelte, a miénket pedig tovább rombolta. Szétesett játékunkat, és hibáinkat pedig a második játékrészben még kétszer gólra is váltották.

A harmadik harmad már csendesen, eseménytelenül telt, mindkét csapatnak volt lehetősége, de nem tudtak élni vele. Részünkről a küzdéssel nem volt gond, de talán a túlzott akarás nyomta rá bélyegét a szombati teljesítményünkre.

A végső helyezésünket még egy vasárnapi mérkőzés befolyásolta, mely eredménye után kiderült, hogy 5. helyen zártunk, 1 ponttal lemaradva a négyes döntőbe jutó Bécs csapata mögött. Ez szép teljesítmény megfiatalodott csapatunktól, gratulálunk nekik, és szurkoljunk jövőre is, hogy ismét sikerüljön a legjobb 4 közé jutás! Szép volt lányok, hajrá Marilyn!

Inglis Márton vezetőedző értékelése :
 Lejátszottuk az idei utolsó DEBL meccsünket, ami egyben a legrosszabb meccsünknek is bizonyult. Úgy gondolom a lányokat lefojtotta a tudat, hogy ha ez a meccs nincs meg akkor nem kerülhetünk be a Final4-ba és ezért a teljesítményünk az 50%-a volt az elvártnak. Mindenki óriási megoldásokat akart véghez vinni és egy mozdulattal megnyerni a meccset, ahelyett, hogy lépésről lépésre felépítettük volna a támadásainkat. A szezon miatt úgy érzem nincs miért szégyenkeznünk, hiszen egy a tavalyinál jóval szerényebb kerettel sikerült eggyel rosszabb helyezést elérnünk.

Utolsó esély

Hétvégén játsszák a lányok az utolsó DEBL alapszakasz mérkőzésüket. Ellenfelük a tavalyi bronzérmes Kitzbühel csapata lesz, akiktől a szezon elején egy kemény mérkőzés után hosszabbításban kikaptak. Mivel a bajnokságban vannak még gazdátlan pontok, így sajnos egy 3 pontos győzelem sem biztosíték csapatunk számára, hogy bekerül a négyes döntőbe, de az biztos, hogy a lányok keményen fognak dolgozni, hogy végül ne rajtuk múljon a bejutás.
Reméljük, hogy szurkolóink is mindent megtesznek majd, hogy segítsék őket a szombati mérkőzésen!